ClinicRavan Mehraban

Clinicalpsychology

ClinicRavan Mehraban

Clinicalpsychology

ClinicRavan    Mehraban

مرکز مشاوره سلامت روان مهربان تحت نظارت سازمان بهزیستی
برگزار کننده کارگاه های آموزشی ویژه متخصصین ، خانواده ها

این مرکز از دانشجویان رشته های روانشناسی و مشاوره حمایت کرده و در زمینه اشتغالزایی دانشجویان و برگزاری کارگاه های تخصصی با ارائه گواهی معتبر فعال میباشد . mahdi.mehrabanii@gmail.com
مطالب مفید برای کودکان نوجوان_ اولیاء تلفن تماس 55926039_021

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

هوش های هشت گانه - ویزه کودک

پنجشنبه, ۲۴ خرداد ۱۳۹۷، ۰۱:۲۱ ق.ظ

آیا کودک شما باهوش است؟ 

اگر باهوش است ......... با کدام هوش است؟

 

​تست هوش های چندگانه فرزندمان و روش های افزایش هر یک از هوش‌ها

 

چطور در خانه و یا مهد  از هوش های چندگانه تست بگیریم و یا آن ها را افزایش دهیم؟

 

نظریه هوش های چندگانه گاردنر ، چارچوبی عالی برای یافتن نقاط قوت در همه کودکان است ( چه تیز هوش و چه ناتوان در یادگیری ) توجه داشته باشید که همه کودکان واجد درجاتی از هوش های چندگانه هستند و دریک حیطه هوشی خاص ، روشهای متفاوتی دارند . حتی وقتی که شرایط در یک یا چند حیطه هوشی در یک کودک دچار ناتوانی باشد ، حیطه های دیگر ار می توان رشد و ارتقا داد. همه کودکان می توانند در کلاس های پیش از دبستان با موفقیت شرکت کنند ( آرمسترانگ 1988) در مقاله تفاوت های یادگیری  بیان می کند که وی ناتوانی های یادگیری را باور ندارد .

به جای تمرکز بر نارسایی  ها ( آنچه که کودکان نمی توانند انجام دهند ) آموزش باید بر رشد ( آنچه که کودکان می توانند یاد بگیرند ) تمرکز نماید او عقیده دارد که بسیاری از کودکانی که در هوش های منطقی – ریاضی یا زبانی استعداد ندارند در معرض خطر برچسب های غیر عادلانه ای مثل ناتوان در یادگیری قرار می گیرند و هرگز فرصت نشان دادن توانایی شان را پیدا نمی کنند .

چاپمن (1993) بر این عقیده است که نظریه و کاربرد هوش های چندگانه ، مربیان را برای کار با کودکان به روش های جدید و متفاوت توانمند می سازد . مثلاً کودکان می توانند مهارتهای ریاضی خود را از طریق فعالیت های حرکتی ، رشد دهند یا مهارت خواندن خود را از طریق موسیقی کلاسیک ارتقا دهند با ارایه روش های آموزشی شما می توانید به کودکان با نیازهای ویژه کمک کنید تا مهارتهای خود را رشد داده و از طریق فعالیتهای کلاسی منظم  ماهیم جدید را درک کنند . چون کودکان به شیوه های مختلف یاد می گیرند ، ممکن است از طریق روش های یادگیری سنتی ، پیشرفت نکنند .


موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۷/۰۳/۲۴

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.