ClinicRavan Mehraban

Clinicalpsychology

ClinicRavan Mehraban

Clinicalpsychology

ClinicRavan    Mehraban

مرکز مشاوره سلامت روان مهربان تحت نظارت سازمان بهزیستی
برگزار کننده کارگاه های آموزشی ویژه متخصصین ، خانواده ها

این مرکز از دانشجویان رشته های روانشناسی و مشاوره حمایت کرده و در زمینه اشتغالزایی دانشجویان و برگزاری کارگاه های تخصصی با ارائه گواهی معتبر فعال میباشد . mahdi.mehrabanii@gmail.com
مطالب مفید برای کودکان نوجوان_ اولیاء تلفن تماس 55926039_021

دنبال کنندگان ۲ نفر
این وبلاگ را دنبال کنید

#باخبر_شدن_از_مرگ_عزیزان

شنبه, ۲۳ دی ۱۳۹۶، ۰۴:۱۸ ب.ظ

#باخبر_شدن_از_مرگ_عزیزان


پسر 4 یا 5 ساله‌ای، هراندازه که ممکن است به عزیزی (پدربزرگ و مادر بزرگی) علاقمند باشد، آن زمان که چنین شخصِ عزیزی را از دست داده است، بهتر است که از مرگ او با خبر شود و اگر شرایط و موقعیت را برای او فراهم کنیم، چه بسا بعد از چند دقیقه‌ای به دنبال کار خودش برود. 

اما پنهان کردن این‌که پدر بزرگ و یا مادر بزرگ فوت نکرده‌اند؛ و او را در این انتظار گذاشتن و دروغ‌هایی را گفتن، هیچ کدام جایز نیست. در کار تراپی مشاهده و بررسی شده‌است که به بچه‌ای گفته بودند که پدر بزرگ نمرده، خوابیده است؛ و این بچه بعد از مرگ پدر بزرگ، «وحشت خوابیدن» داشت. به‌دلیل این‌که فکر می کرد که انسانی که بخوابد، می میرد و وقتی که پدر و مادر می خوابیدند، آن‌چنان نگرانی و گرفتاری پیدا می کرد که در بزرگسالی نیز برای آن حدی متصور نبود. ما قرار است که به بچه‌ها، آهسته و به تدریج و به درستی مطالب را بگوییم تا این‌که در ذهن و فکر خودمان بهانه‌هایی را بتراشیم و گرفتاری هایی را به‌وجود بیاوریم.


@ravanshenasiekoodakan

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

نظر دادن تنها برای اعضای بیان ممکن است.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.