ClinicRavan Mehraban

Clinicalpsychology

ClinicRavan Mehraban

Clinicalpsychology

ClinicRavan    Mehraban

مرکز مشاوره سلامت روان مهربان تحت نظارت سازمان بهزیستی
برگزار کننده کارگاه های آموزشی ویژه متخصصین ، خانواده ها

این مرکز از دانشجویان رشته های روانشناسی و مشاوره حمایت کرده و در زمینه اشتغالزایی دانشجویان و برگزاری کارگاه های تخصصی با ارائه گواهی معتبر فعال میباشد . mahdi.mehrabanii@gmail.com
مطالب مفید برای کودکان نوجوان_ اولیاء تلفن تماس 55926039_021

۱۷ مطلب در خرداد ۱۳۹۷ ثبت شده است


پیدا کردن بهترین روان درمانگر واقعا کار مهمی است و باید برایش حتما برنامه ای داشته باشید چرا که اگر انتخاب درستی نکنید احتمالا تا سالهای سال از عواقب ضربه ای که خورده‌اید دچار ناراحتی و پریشانی خاطر هستید. در این نوشتار با ۷ روش آشنا می‌شوید که بهترین روان درمانگر رابرای خودتان پیدا کنید. با ما همراه باشید.

۷ روش که بهترین روان درمانگر را پیدا کنید

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ خرداد ۹۷ ، ۲۱:۴۰
محمدمهدی بری مهربانی

با توجه به شیوع اختلالات روانی در جهان، امروزه افزایش آگاهی عمومی در مورد سلامت روانی اهمیت قابل توجهی پیدا کرده ­است که سایت سلامتی به آن می پردازد.

تعریف

 سلامتی- بر طبق تعریف سازمان بهداشت جهانی، سلامت روانی سطحی از بهزیستی است که افراد می­توانند استعدادهایشان را محقق کنند، با استرس­ های زندگی مقابله کنند، به شکل موثری کار کنند و روابط معنی ­دار برقرار کنند.

بسیاری تصور می­ کنند صرفا نبود بیماری روانی به معنی سلامت روانی است اما متخصصان این امر معتقدند سلامت یا اختلال روانی یک طیف بی­ انتهاست که در یک سمت آن اختلالات روانی و در سمت دیگر آن سلامت روانی قرار گرفته ­است.

 سلامت روان ابعاد روان­شناختی، فیزیکی و اجتماعی دارد و بر نحوه ­ای که استرس هایمان را کنترل می­ کنیم موثر است. هم­ چنین، در هر مرحله زندگی، از کودکی تا سالمندی، اهمیت دارد.

عوامل ایجاد کننده مشکل در سلامت روانی

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۱ خرداد ۹۷ ، ۲۱:۳۶
محمدمهدی بری مهربانی

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------کارگاه آموزش شیوه برخورد با نوجوانان

این کارگاه در یکی از مراکز نگهداری کودکان سازمان بهزیستی در منطقه یاخچی آباد برگزار گردید

شرکت کنندگان مربیان و داوطلبین مرکز

مدرس محمدمهدی بری مهربانیآموزش فرزند پروری بهزیستی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۷ ، ۰۵:۳۹
محمدمهدی بری مهربانی

بازی درمانی - موسیقی درمانیبخش کودک مرکز مهربان با همکاری سرکار خانم مریم جمالی روانشناس کودک ونوجوان و سرکار خانم سعیده عنبریان بازی درمانگر راه اندازی شد. عمده فعالیت بخش کودک استفاده و کاربرد بازی ها و روش های نوین آموزش ویژه مادران و کودکان بر پایه هوش های هشت گانه گاردنر قرار دارد .


کودک


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۷ ، ۰۵:۳۴
محمدمهدی بری مهربانی

وزارت دفاع کارگاه ارتباط موثر_محمدمهدی بری مهربانی

وزارت دفاع -اسلامهر

کارگاه ارتباط موثر مدرس محمد مهدی بری مهربانی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۷ ، ۰۵:۲۷
محمدمهدی بری مهربانی

خانه بهداشت ظهیرآباد-مدرس محمدمهدی بری مهربانی

مرکز بهداشت 

آموزش خانواده - مشاوره فردی

محمدمهدی بری مهربانی روانشناس بالینی و مشاور خانواده 

مشاور رسمی آموزش و پرورش

مدرس شبکه ازدواج و خانواده سازمان بهزیستی

مسول فنی و موسس مرکز سلامت روان مهربان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ خرداد ۹۷ ، ۰۴:۳۰
محمدمهدی بری مهربانی

حمیدصرامی_مهدی مهربانی

نشست کشوری ستاد مبارزه با مواد مخدر و روانشناسان و روحانیون 

دوره تربیت مدرس پیشگیری از اعتیاد طرح توانمند سازی همزمان اولیا و دانش آموزان و مربیان

مجتمع آدینه تهران با حضور روانشناسان و روحانیون منتخب از سراسر کشور

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۷ ، ۰۰:۴۰
محمدمهدی بری مهربانی


این دوره در ادامه جلسات توانمندسازی مشاوران و مربیان آموزش و پرورش در شهرستان قرچک با تدریس مهدی بری مهربانی انجام شد که با حضور مشاوران مدارس و مربیان تربیتی و ریس اداره پیشگیری و سلامت قرچک برگزار گردید.تربیت مربی اعتیاد آموزش و پرورش

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ خرداد ۹۷ ، ۰۰:۲۷
محمدمهدی بری مهربانی
پیش ثبت نام کارگاه های تخصصی کلینیک روان
تابستان 97
کارگاه ipt روان درمانی بین فردی 
مهارت های ده گانه زندگی 
مشاوره پیش ازازدواج
totپیشگیری از اعتیاد 
تربیت مربی کارگاه های مادر و کودک
مصاحبه بالینی کودک و نوجوان 

ویژگی دوره ها :

اعطای مدرک معتبر

بهره گیری از اساتید با سابقه

استفاده از جدیدترین یافته های علمی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۸ خرداد ۹۷ ، ۲۳:۲۸
محمدمهدی بری مهربانی

گروه درمانی در درمان بین فردی

به چه دلایلی افراد به یک گروه درمانی روابط بین فردی بپیوندند؟

گروه درمانی روابط بین فردی، ابزاری  قدرتمند برای آموختن درباره خویشتن و روابط مان با دیگران است.


گروه درمانی روابط بین فردی چیست؟

گروه درمانی روابط بین فردی شامل گروهی از افراد است (معمولا بین 6 تا 8 نفر) که به طور هفتگی با همدیگر ملاقات می کنند، گروه از یک تا دو درمانگر تشکیل شده است که به مسایل ارتباطی که به مشکلات روانشناختی یا نارضایتی در روابط مربوط است، می پردازد. هر جلسه گروهی تا 2 ساعت به طول می انجامد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۶ خرداد ۹۷ ، ۱۷:۱۳
محمدمهدی بری مهربانی

آیا کودک شما باهوش است؟ 

اگر باهوش است ......... با کدام هوش است؟

 

​تست هوش های چندگانه فرزندمان و روش های افزایش هر یک از هوش‌ها

 

چطور در خانه و یا مهد  از هوش های چندگانه تست بگیریم و یا آن ها را افزایش دهیم؟

 

نظریه هوش های چندگانه گاردنر ، چارچوبی عالی برای یافتن نقاط قوت در همه کودکان است ( چه تیز هوش و چه ناتوان در یادگیری ) توجه داشته باشید که همه کودکان واجد درجاتی از هوش های چندگانه هستند و دریک حیطه هوشی خاص ، روشهای متفاوتی دارند . حتی وقتی که شرایط در یک یا چند حیطه هوشی در یک کودک دچار ناتوانی باشد ، حیطه های دیگر ار می توان رشد و ارتقا داد. همه کودکان می توانند در کلاس های پیش از دبستان با موفقیت شرکت کنند ( آرمسترانگ 1988) در مقاله تفاوت های یادگیری  بیان می کند که وی ناتوانی های یادگیری را باور ندارد .

به جای تمرکز بر نارسایی  ها ( آنچه که کودکان نمی توانند انجام دهند ) آموزش باید بر رشد ( آنچه که کودکان می توانند یاد بگیرند ) تمرکز نماید او عقیده دارد که بسیاری از کودکانی که در هوش های منطقی – ریاضی یا زبانی استعداد ندارند در معرض خطر برچسب های غیر عادلانه ای مثل ناتوان در یادگیری قرار می گیرند و هرگز فرصت نشان دادن توانایی شان را پیدا نمی کنند .

چاپمن (1993) بر این عقیده است که نظریه و کاربرد هوش های چندگانه ، مربیان را برای کار با کودکان به روش های جدید و متفاوت توانمند می سازد . مثلاً کودکان می توانند مهارتهای ریاضی خود را از طریق فعالیت های حرکتی ، رشد دهند یا مهارت خواندن خود را از طریق موسیقی کلاسیک ارتقا دهند با ارایه روش های آموزشی شما می توانید به کودکان با نیازهای ویژه کمک کنید تا مهارتهای خود را رشد داده و از طریق فعالیتهای کلاسی منظم  ماهیم جدید را درک کنند . چون کودکان به شیوه های مختلف یاد می گیرند ، ممکن است از طریق روش های یادگیری سنتی ، پیشرفت نکنند .


۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۷ ، ۰۱:۲۱
محمدمهدی بری مهربانی

دریافت  بروشور کارگاه ویژه مادر و کودککارگاه مادر و کودک مرکز مهربان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۷ ، ۰۱:۱۳
محمدمهدی بری مهربانی

انتخاب رشته و ویرایش انتخاب رشته کارشناسی ارشد 97پیرو انتشار دفترچه راهنمای انتخاب رشته آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 و با توجه به انتشار اطلاعیه‌های مربوط به اصلاحات دفترچه مذکور سری اول (مورخ 97/03/13)، سری دوم (مورخ 97/03/19)، سری سوم (مورخ 97/03/20) و سری چهارم (مورخ 97/03/21)، بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان مجاز به انتخاب رشته در آزمون مذکور می‌رساند به منظور تسهیلات بیشتربرای داوطلبان مهلت انتخاب رشته برای داوطلبان تا روز پنجشنبه 97/03/24 تمدید ‌گردید. لذا داوطلبان گرامی می‌توانند تا مهلت در نظر گرفته‌شده با مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته و مندرجات اطلاعیه‌های مذکور به پایگاه اطلاع رسانی این سازمان به نشانی: www.sanjesh.org مراجعه و نسبت به ثبت کدرشته محلهای مورد علاقه خود اقدام نمایند. 

ضمناً داوطلبانی که قبلاً انتخاب رشته نموده‌اند در صورت تمایل و با توجه به اصلاحات مربوط می‌توانند تا مهلت مقرر (پنجشنبه97/03/24) نسبت به ویرایش انتخاب رشته  خود اقدام نمایند.

روابط عمومی سازمان سنجش آموزش کشور
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۴ خرداد ۹۷ ، ۰۰:۳۴
محمدمهدی بری مهربانی

اهداف کارگاه های مادر و کودک :

اضطراب کودکان

روانشناسان کودک تاکید دارند بازى هاى فکرى با تقوٌیت حواس، هوش و ادراک کودکان به دنیاى حال و آینده ى آنها شکل میدهد و اگر درست انتخاب شوند اثرات سازنده اى بر روابط بین فردى و مهارت هاى اجتماعى آنها خواهد داشت. به همین دلیل گروهى از روانشناسان و بازى درمانگران فعال در حیطه ى کودک با برگزارى کارگاه هاى بازى فکرى در مدارس و مهد کودک ها با محوریت حافظه، تمرکز، سرعت عمل و رفع پاره ای از مشکلات رفتارى کودکان از طریق بازى در 12 جلسه 45دقیقه ای، آموزش و سرگرمى با کادری مجرب وکار آزموده امید است گامى موثر در شکوفا شدن توانایى هاى فرزندان و همچنٌن تعامل شما و کودکان عزیزتان باشد .

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۴ خرداد ۹۷ ، ۱۸:۴۸
محمدمهدی بری مهربانی

نشست تخصصی حوزه پیشگیری از اعتیاد با تدریس محمد مهدی بری مهربانی 


کاگاه در سالن آمفی تئاتر بهزیستی شهرستان ری به مدت چهار ساعت برگزار گردید جلسه دوم این کارگاه در هفته آینده برگزار خواهد شد مدرس این دوره محمدمهدی بری مهربانی روانشناس بالینی و مربی کشوری پیشگیری از اعتیاد بود.شرکت کنندگان در این کارگاه از ارگان های محدوده شهرری از جمله نماینده ارشاد اسلامی و دانشگاه آزاد و سپاه و وزارت ورزش و جوانان و کارشناس آموزش و پرورش و سایر عزیزان بودند.امید است با برگزاری این چنین نشست های تخصصی در سطح منطقه بتوان گام های موثری در زمینه پیشگیری از اعتیاد و ریشه کن شدن این معضل در بین نوجوانان و جوانان منطقه برداشت.


مهربان

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ خرداد ۹۷ ، ۱۱:۱۴
محمدمهدی بری مهربانی


دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) این آزمون که شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها می‌باشد، از روز پنجشنبه مورخ 97/03/10 در پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان قابل دریافت می‌باشد.

به داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی توصیه می‌شود ابتدا نسبت به مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (دفترچه شماره 2) اقدام نموده و با توجه به نتیجه اعلام شده در کارنامه اعلام نتایج اولیه، کدرشته محل‌های مورد نظر خود را استخراج و به ترتیب علاقه مرتب نموده و پس از آن در فرم پیش‌نویس (نمونه‌ای که به همین منظور در دفترچه راهنمای شماره 2 قرار دارد) درج نمایند و پس از اطمینان از صحت رشته محل‌های انتخابی خود، از روز شنبه مورخ 97/03/12لغایت ساعت 24:00 روز ‌شنبه مورخ 97/03/19، برای انتخاب رشته با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه و یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به داوطلب داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته اینترنتی ضروری می‌باشد) نسبت به ثبت کد رشته محلهای انتخابی (حداکثر 100 کدرشته‌محل) و تکمیل فرم مذکور اقدام نمایند. بدیهی است پس از تأئید نهایی رشته‌های انتخابی توسط داوطلب، رسید 15 رقمی توسط سیستم در اختیار داوطلب قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت انتخاب رشته آنان تکمیل نگردیده است.

داوطلبان مجاز به انتخاب رشته قبل از اقدام به تکمیل فرم انتخاب رشته، بندهای ذیل را مشاهده می‌نمایند که در صورت علامتگذاری در یکی از این موارد به آنها اجازه انتخاب رشته داده می‌شود. بدیهی است هر زمان‌ مشخص‌ شود که‌ داوطلب‌ حقایقی را عمداً یا سهواً کتمان‌ نموده‌، در هر مرحله ‌(پذیرفته‌شدن‌، حین‌ تحصیل‌ ‌و ...) که باشد، از این آزمون‌ و آزمون‌ سال‌ بعد محروم‌ خواهد شد و حق هرگونه اعتراضی از وی سلب می‌گردد.

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۰ خرداد ۹۷ ، ۰۰:۱۳
محمدمهدی بری مهربانی

انتخاب رشته آگاهانه


اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور درباره انتشار کارنامه نتایج اولیه و نحوه تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی برای داوطلبان مجاز به انتخاب رشته‌ در آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397

ضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات داوطلبان عزیز در ماه مبارک رمضان، بدین وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1397 می‌رساند، برای مشاهده نتایج اولیه آزمون خود می‌توانند به پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان به نشانی www.sanjesh.org  مراجعه نمایند. داوطلبان برای دسترسی به نتیجه آزمون خود لازم است شماره داوطلبی یا شماره پرونده و همچنین مشخصات شناسنامه‌ای (نام‌خانوادگی و نام، شماره شناسنامه و تاریخ تولد) و یا اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد نمایند.

ضمناً آن دسته از داوطلبانی که بر اساس مفاد کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است براساس مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره 2) و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر به ترتیب زیر اقدام نمایند.


برای مشاوره انتخاب رشته و دریافت خدمات مشاوره با ما در تماس باشید 55926039

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ خرداد ۹۷ ، ۲۲:۰۶
محمدمهدی بری مهربانی